1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kutlu olsun.

"Denizciliği Türk’ün büyük ulusal ülküsü olarak düşünmeli ve onu az zamanda başarmalıyız."  M. Kemal Atatürk

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kutlu olsun.

Tekfen Holding Kurucu Ortaklarından Ali Nihat Gökyiğit vefat etti

Tekfen Grup Şirketleri Kurucu ve Onursal Başkanı, değerli büyüğümüz, mümtaz insan Ali Nihat Gökyiğit’i kaybettik. Kaybımız büyük, acımız sonsuzdur.

Toros Terminal 15. TUSAF Organizasyonunda

Toros Terminal, 25-28 Nisan 2019 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleşen TUSAF (Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu) organizasyonuna katıldı.

BLACK SEA GRAIN 2019

Tarımsal faaliyetlerin de yer aldığı birçok  hizmet ve faaliyeti bünyesinde barındıran Toros Terminal, 10 -11 Nisan tarihleri arasında Kiev’de gerçekleşen Black Sea Grain 2019 konferansına katıldı.

TAYSEB’in işletmesi 2030’a kadar Toros’un

Toros Tarım ile Ticaret Bakanlığı arasında varılan anlaşma ile Adana Yumurtalık Serbest Bölgesi’nin 2020 yılında bitecek olan işletme süresi 2030 yılına kadar uzatıldı.

Toros Terminal 13. Uluslararası Yem Kongresi ve Yem Sergisi’nde

26-29 Nisan 2018 tarihleri arasında Türkiye Yem Sanayicileri Birliği tarafından Antalya’da düzenlenen 13. Uluslararası Yem Kongresi ve Yem Sergisi büyük bir katılımla gerçekleşti.

BLACK SEA GRAIN 2018

Tarımsal faaliyetlerin de yer aldığı birçok  hizmet ve faaliyeti bünyesinde barındıran Toros Terminal, 18 -19 Nisan tarihleri arasında Kiev’de gerçekleşen Black Sea Grain 2018 konferansına katıldı.

Toros Terminal CIS Coal Markets 2018 Konferansında

15-16 Mart 2018 tarihleri arasında Belarus’ta gerçekleşen 11. CIS Coal Markets konferansına dökme yük limancılığında lider kurum olan Toros Terminal  katıldı.

Toros Terminal TUSAF Organizasyonuna Katıldı

Bu yıl 8-11 Mart 2018 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleşen TUSAF (Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu) organizasyonuna Toros Terminal de katıldı.

Acı kaybımız

Tekfen Holding kurucu ortaklarından ve TÜSİAD’ın kurucu başkanı Feyyaz Berker vefat etti.

Toros Terminal Kabotaj Bayramı kutlamalarında 


1926 yılında yürürlüğe giren Kabotaj Kanunu, her yıl 1 Temmuz günü Denizcilik ve Kabotaj Bayramı olarak kutlanıyor. Bu yıl Samsun'daki kutlamalara Toros Terminal de bir stant açarak katıldı.

Torosport Ceyhan’da Bitkisel Ham Yağ Tahliyesi gerçekleşti

Torosport Ceyhan,  Toros Adana Yumurtalık Serbest Bölgesi'nde (TAYSEB) bitkisel ham yağ terminali yatırımının tamamlanmasıyla birlikte 6 Mayıs 2017 tarihinde ilk gemisini ağırladı.

Toros, denizcilikte de lider firmalardan biri haline geldi

Toros Tarım bünyesinde denizcilik faaliyetlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Aydın Erdemir, kılavuzluk ve römorkörlük hizmetleriyle ilgili verdikleri hizmetlerle ilgili Vira Haber'e konuştu.

 

Torosport Ceyhan'a Vinç Yatırımı

24/01/2017

Torosport Ceyhan, 2 adet yeni iskele vinci ile operasyonlarına hızla devam ediyor.

Limanlardaki İşgücünün Eğitiminde Simülasyon Dönemi

Türkiye Liman İşletmecileri Derneği (TÜRKLİM) tarafından Türkiye’nin 4 bölgesinde “Simülasyonlu Eğitim ve Mükemmeliyet Merkezi” açılması hedefi doğrultusunda ilk adım Marmara Bölgesi’nde atıldı. 

Toros Terminal Mediterranean Coal Markets 2016’da

Uluslararası kömür sektörünün önde gelen tedarikçileri ve kullanıcılarının bir araya geldiği Mediterranean Coal Market 2016 Konferansı 22 Eylül tarihinde İstanbul’da düzenlendi.

Toros Terminal 5. Dünya Yem ve Gıda Kongresi’nde Yoğun İlgi Gördü

29/04/2016

Toros Terminal’in de katıldığı 5. Dünya Yem ve Gıda Kongresi Antalya’da düzenlendi. 

Toros Tarım’da Yeni Genel Müdür Ataması

20/04/2016

Toros Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürlük görevine, 20 Nisan 2016 tarihi itibariyle Sayın Hakan Göral atandı.

Toros Terminal Kapasitesini Yüzde 25 Arttırıyor

25/08/2015 (Kargo Haber)

Toros Ceyhan ve Toros Samsun terminallerinin işletmeciliğini yapan Toros Terminal; Tekfen Holding’in Tarımsal Sanayi Grubu içinde yer alan Toros Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin bünyesinde yer alıyor.

Toros Tarım Futbol Turnuvası heyecanı sona erdi

12/06/2015

Ceyhan Üretim Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen Toros Tarım Futbol Turnuvası, Çakır Terminal takımının şampiyonluğuyla sona erdi.